Fotoğraf Çekerek Para Kazanılır Mı ?

İş Fikirleri admin

Kulağa her ne kadar inanılması güç gibi gelse de, fotoğraf çekerek para kazanmak günümüzde mümkün. Fotoğraf çekmek çoğu insan için bir hobi olsa da, bu hobiyi artık para kazanma metoduna çevirmek hiç de zor değil. Bu yazımızda çektiğiniz fotoğrafları nasıl paraya dönüştürebilirsiniz bu konuya değineceğiz.

Öncelikle çektiğiniz fotoğrafların kitlelere ulaşıp size nakit olarak geri dönmesini istiyorsanız fotoğrafçılık yeteneğinizin reklamını yapmalısınız. Bunun içinde reklam vermeniz gerekir. Reklam verirken belli bir ücret ödemeniz gerekiyor ancak bu ödediğiniz reklam ücreti fark edildiğiniz anda size zaten daha fazla para olarak geri dönecektir. Bu sebeple fotoğraflarınıza müşteri bulmak en önemli adım olan reklam verme aşamasını gerçekleştirmelisiniz. Günümüzde en rahat ve en verimli platformlardan biri olan Tumblr size fotoğraf çekerek para kazanmanın yolunu açan mecralardan biridir.

Fotoğraf çekerek para kazanmak istiyorum

Çektiğiniz fotoğrafların reklamını yaptıktan sonra, sosyal medyada resimlerinizi, kendinizi tanıttıktan sonra artık size iş tekliflerinin gelmesini bekleyebilirsiniz. Şayet iş teklifleri hala gelmiyorsa siz kendiniz firmalara ulaşarak iş ve fiyat teklifi yapabilirsiniz.Bunun yanında internet üzerinden ilanları yapılan fotoğrafçılık yarışmalarını takip edip, bu yarışmalar katılabilirsiniz. Bu yarışmalarda ödül almanız, dereceye girmeniz halinde hem para kazanır hem de kolay ve etkili bir yöntem olarak reklamınızı yapmış olursunuz.

Fotoğraf çekerek para kazanmak istiyorsanız profesyonel bir fotoğraf makinesi almalısınız. Bu sizin mesleğinize yapacağınız en büyük ve en önemli yatırım olacaktır. Işığını kendi ayarlayan profesyonel fotoğraf makineleri ile ister kapalı alanlarda ister açık alanlarda dilediğinizce profesyonel fotoğraf çekebilirsiniz. Dilerseniz düğün fotoğrafçılığı yapın, dilerseniz doğa fotoğrafçılığı yapın, dilerseniz internet üzerinden yayın yapan web sitelerinin içeriğine uygun yemek resimleri, mobilya resimleri gibi sektörel resimleri çekin hangi alan olursa olsun önce profesyonel bir makine ile profesyonel bir çekim yapın.

Fotoğraftan nasıl para kazanılır

Bence fotoğraf çekerek para kazanmanın en kolay yolu, çekilen fotoğrafların dergilere, ilanlara, billboardlara, gazetelere, broşürlere ve internet sayfalarına ulaştırılarak para karşılığında satılmasıdır. Örneğin çektiğiniz fotoğraflar dergilerde, gazeteler, internet sitelerinde yayınlandığında resmin indirilmesine bağlı olarak indirme başına 120 TL ye kadar para kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçılıkta para kazanma

Örneğin internetten resim yükle para kazan mantığı ile çalışan firmalara ulaşıp, çektiğiniz resimleri bu firmalara iletebilirsiniz. Fotoğraf çekerek para kazanmak istiyorsanız bol bol kaliteli fotoğraflar çekerek ilk 6 ay pek fazla beklenti içine girmeden ortalama 200-300 fotoğraf çekip bunları gerekli yerlere göndererek beklemeye geçebilirsiniz. Gönderdiğiniz resimlerin indirilmesi ile her bir indirmede değişen ücretler kazanma mantığına dayalı olarak hayal bile edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz. Önemli olan bu tür resim yükleyerek düzenli gelir elde edebileceğiniz profesyonel sitelere kendinizi kabul ettirebilmeniz. Bu tür siteler stock siteler olarak adlandırılıyor. İnternet üzerinden yüzlerce stock sitelere ulaşmanız kayıt olmanız ve resim yükleyerek para kazanmanız mümkün.Fotoğraf çekerek para kazanmanın en kolay yolu olan stock sitelere en iyi örnek Türkçe sayfası da olan fotolia başta olmak olmaz üzere shutterstock, bigtockphoto, crestock, canstosckphoto, 123rf gibi siteleri takip edebilirsiniz.

İnterneti bilinçli kullanarak günümüzde ciddi gelirler elde etmek mümkün. Bunların sadece bir basamağı olan fotoğraf çekerek para kazanmak artık hayal değil. Bu sebeple kaliteli bir profesyonel fotoğraf makinesi alarak fotoğraf çekme hobinizi para kazanma yöntemine dönüştürmenin tam zamanı. Hatta çözünürlüğü kuvvetli son derece kaliteli cep telefonları ile resimler çekerek de bu işi denemeye başlayabilirsiniz. Sadece ilk 6 ay sabırlı olmalı ve çektiğiniz resimleri yüklediğiniz mecralarda indirilerek size nakit olarak geri dönmesi için beklemelisiniz.

İlgili kelimeler:

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir