Evden Katalog Ürünü Satışı Para Kazandırır mı ?

Evde Ek İş admin

İyi bir arkadaş çevreniz var ve çeşitli firmaların ürünlerinin birinci pazarlamacısı olarak para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız Evden Katalog İşi tam olarak size göre bir iş. Avon, Amway,Huncalife,LR gibi çeşitli firmalar iddia ettikleri üzere reklam giderlerine harcayacakları parayı kendi pazarlamacıları arasında dağıtıp satılan ürünlerden kar payı vermeyi tercih ediyorlar. Siz de arkadaşlarınızın ya da akrabalarınızın bu tür firmaların sunduğu genelde kozmetik ve temizlik ürünlerini satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Katalog İşi Nedir

Katalog işi, aslında adını ürünleri muhtemel müşterilere tanıtırken kullandığınız kitapçıklardan alıyor. Katalog işi veren firmalar, bu ürünlerin genellikle size geliş fiyatı ve size önerilen satış fiyatı gibi kitapçıklar yolluyorlar, ve siz de arkadaşlarınıza ya da ürün alma eğilimi olan diğer insanlara bu kataloglar üzerinden ürün ile ilgili bilgi veriyorsunuz. Ayrıca, bu işi veren bazı firmaların kendilerine ait bir çeşit network marketing olarak adlandırılan sisteme sahip olduklarını da duymuşsunuzdur belki. Yani, ne kadar çok ürün satarsanız ve ne kadar çok kişiye aynı şekilde sizin gibi pazarlamacılık işine sokarsanız zamanla çok daha fazla kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Katalog İşinden Kaç Para Kazanılır

Dediğim gibi, katalog işini yapacağınız firmaya bağlı olarak ve yaptığınız satış miktarına göre kazancınız değişim gösterecektir. Performansınıza bağlı olarak hiç para kazanamayabilirsiniz, ya da miktarı yüz liralarla ölçülemeyecek kadar da kazanabilirsiniz. Dolayısıyla, katalog işi yaparken deyim yerindeyse tam olarak kendi işinizin patronusunuz. Ne kadar kazanacağınızı kendiniz belirleyeceksiniz ve bireysel performansa bağlı olarak belki de ilerde kendinize bir araba bile alabileceksiniz. Bu yüzden, vizyonunuzu da geliştirmeniz gerektiğini öneririm.

Katalog İşi Veren Firmalara Nasıl Ulaşırım

Aslında bu tarz iş veren firmaların sayısı çok fazla, ben yalnızca Avon ve Amway’den bahsetmiş olsam dahi katalog işi ilanları internette her yerde bulunabilir. Size önerim, bu ilanlara göz atarak size en uygun olduğunu düşündüğünüz firmayla çalışmanız. Ayrıca, bu yazının altında sitemizde bulunan yorum bölümüne de adınızı ve mail adresinizi bırakırsanız firmaların size ulaşma ihtimali de yükselecektir. Ancak bu hususta, çok önemli bir not olarak, yorum yaparken kesinlikle telefon numaranızı vermemeniz konusunda sizi uyarmalıyım. Çünkü telefon dolandırıcılığı malesef ülkemizdeki en yaygın dolandırıcılık yöntemlerinden biri, bu dolandırıcıların kurbanı olmanızı da kesinlikle istemeyiz.

Katalog işi verdiğini bildiğiniz firmalar mı var? Katalog işinde çalışılacak en iyi firma sizce hangisi? Tüm bunları da aşağıda yorum kısmında belirtirseniz hepimiz bilgilerinizden ve tecrübelerinizden faydalanmış oluruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir