Bursa Evden Ek İş

Evden ek iş admin

Marmara Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye’ nin sanayileşme konusunda oldukça gelişmiş olan Bursa, farklı sektörlerde iş imkanları çok olduğundan, birçok şehirden güç almakta olan bir şehirdir. Aynı zaman’da birçok tarihi mekanları bulunmakta olan şehrin, Osmanlı döneminde başkent olarak anılması bunun eseridir. Şehirde birçok sayıda saray, külliyeler ve Osmanlı’dan kalma tarihi eser yapılar bulunmaktadır. Türkiye ve dünya’nın birçok ülkesinden yabancı turistlerin akınına uğramakta olan Bursa, turistik açıdan Türkiye’ nin kıymetli şehirleri arasında yer almaktadır. Çok sayıda ilçesi bulunan Bursa şehri, tarihi dokusu ve merkez konumu ile göz kamaştıran bir şehir yapısındadır. Çok sayıda dağlara ve ovalara sahip olan şehrin, özellikle kış aylarında sıkça ziyaret edilmekte olan Uludağ’ı içerisinde barındırmaktadır. Her sene dünyanın birçok ülkesinden turist ağırlayan Uludağ, ülke ekonomisine ciddi bir şekilde katkıda bulunmaktadır.

BURSA’NIN BELLİ BAŞLI GEÇİM KAYNAKLARI VE EKONOMİSİ

Bursa’da her sektörden iş bulmak oldukça kolaydır. Özellikle’de alanında gelişmiş olduğu sanayi sektörü birçok kişiye istihdam sağlayarak Türkiye ekonomisini desteklemektedir. En çokta otomotiv sektörüne yönelik çalışmalar gösteren sanayi alanı Türkiye’ nin otomotiv sanayi sektöründe en profesyonel ve en çok gelişen şehir olarak gösterilmektedir. Bereketli topraklara ve harika bir iklime sahip olan bu şehir’de tarımsal alanlarda oldukça önemli ve elverişli bir coğrafyaya sahiptir. Sebzeler, meyveler, mısır, patates, enginar, erik ve daha birçok tarım ürünlerinin yetiştirilebileceği bir şehirdir. Mudanya gemlik zeytin ve zeytinyağı gibi büyük markaların çıktığı Bursa şehri, zeytincilik sektöründe de ülkenin en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra arıcılık ve ipek böcekçiliğinin de yapılmakta olan şehir’de, Uludağ ve diğer tarihi mekanlar için birçok sayıda turistin gelmesi turizm sektörünü de yükseltmektedir.

Ayrıca hayvancılık sektöründe de başarılara imza atan Bursa şehri bu alanda da gelişim sağlamış olup, çok sayıda et, süt ve süt ürünlerine ait fabrika ve tesislere sahiptir. Sanayi alanında büyük gelişimler sağlamakta olan Bursa’da birçok sayıda farklı sektörlere ait fabrikalar bulunmaktadır. Yurdun birçok yerinden gelen ve istihdam gören insanlar bu şehirde dönemsel, yarım ve tam zamanlı iş imkanı rahatlıkla bulabilmektedir.

BURSA’DA EVDE YAPILABİLECEK EK İŞ İMKANLARI NELERDİR?

Birçok ev hanımı, genç kız kesimi ve hatta yarım zamanlı çalışan erkekler bile Bursa’ da evlerinde oturarak çok rahat para kazabilmektedirler. Bursa’da bulunan çeşitli firmalar vasıtasıyla gelin buketi hazırlama, farklı çiçeklerden oluşan buketler hazırlama, dikiş ve nakış işleri, buzdolabı süsleri, havlu kenarı süsleme, ütü yapma gibi evde rahat bir şekilde yapılabilecek işler sayesinde ev ekonomisine katkıda bulunmaktadırlar. Ayrıca el becerilerine sahip birçok kişi evinde oturarak hazırladıkları kolye, bileklik, küpe ve daha birçok takı çeşidini internet üzerinden veya çeşitli aksesuar satan işyerlerine toptan bir şekilde satarak evini geçindirmektedirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir