Bilecik Evde Ek İş İmkanları

Evde Ek İş admin

Etrafında bulunan ormanlar ile bilinmekte olan Bilecik, Türkiye’nin doğa harikası şehirlerinden biridir. Etrafının yarısından fazlası ormanla bütünleştiği için eskilerden günümüz tarihine kadar birçok kişi odunculuk üzerine çalışmaktadırlar. Kireç taşı gibi malzemelerinde çıktığı maden yatakları oldukça zengin içerikte olup, aynı zaman’da ülkenin en kaliteli ve aranan kriterlere sahip mermerler çıkmaktadır. Türkiye’nin her bölgesinden rahatlıkla ulaşım sağlanmakta olan Bilecik’e isteyen demiryolu ile isteyen ise karayollarını tercih ederek rahatlıkça ulaşabilmektedirler.

BİLECİK İLİNİN BELLİ BAŞLI GELİR KAYNAKLARI VE EKONOMİSİ

Bilecik’ de son zamanlarda her ne kadar sanayi alanı gelişme sağlasa da, şehrin insanlarının önemli bir kısmı tarım, hayvancılık ve ormancılık üzerine geçimlerini sağlamaktadırlar. Gelişmekte olan sanayi alanları faaliyet gösterilen hayvan yetiştiriciliği, tarımsal alanlardaki faaliyetler ve orman ürünlerini satışı ile birlikte büyümekte olup, günümüzde Bilecik ilini çok farklı yerlere getirmektedir. Sanayi’nin gelişim göstermesiyle ileriye dönük yatırımların yapılması, Bilecik ilindeki birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. Ayrıca şehir halkına ait birçok küçük yerel işletmelerinde bulunduğu ilimizde ekonomi normal orantılarda seyir göstermektedir.

Son zamanlarda yoğunlaşan ve ileri derecede bir gelişim sağlamakta olan hayvan yetiştiriciliği şehrin en belirgin gelir kaynağı olup, özellikle’de besi hayvancılığın en çok tercih edilmesi şehrin ve diğer komşu illerin ihtiyaçlarını dengeli orantıda sürdürülmekte olup, aynı zaman’da koyun, sığır ve keçi gibi hayvanlarında taleplerinin arttığı görülmüştür. Geçen senelere göre son birkaç yıl içerisinde arıcılık alanında da yönelmelerin olduğu görülmüş ve bu alanda da köklü bir gelişim sağlandığı gözlemlenmiştir.

BİLECİK İLİNDE EVDE YAPILABİLECEK EK İŞ İMKÂNLARI NELERDİR?

Bilecik’ de yaşamakta olan birçok ev hanımı, ev içerisinde günlük olarak geçirdikleri çoğu boş zamanı dikiş ve nakış, havlu kenarı süsleme, kolye, bileklik ve benzeri el becerilerine yönelik çalışmalar sergileyerek internetten üzerinden veyahut eş, dost akrabaya yönelik yapılan çalışmalar sonucu ev ekonomisine destek olmaktadırlar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir