Bartın Evde Yapılabilecek İşler

Evde Ek İş admin

Bartın, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Zonguldak ilinin zamanında ilçesiyken 1991 yılında Türkiye’nin 74. İli olarak kabul edilmiş olup Zonguldak topraklarından ayrılmıştır. Kuzeyinde bulunan 60 kilometrelik Karadeniz sahilleri ile harika bir manzara oluşturan şehir merkez dışında Ulus, Kurucaşile ve Amasra olmak üzere toplam’da 3 ilçeye sahiptir.

BARTIN İLİNİN BELLİ BAŞLI GELİR KAYNAKLARI VE EKONOMİSİ

Kalkınma Bakanlığın 2011 senesinde yer alan verilerine dayalı Sosyo-Ekonomik alanında iller arasında gelişim gösteren 48. İl olarak tanımlanmıştır. Tarım ve hayvan yetiştiriciliği alanlarında oldukça gelişmiş bir il olan Bartın, ayrıca sanayi, turizm ve madencilik alanında da oldukça gelişim sağlayan illerimiz arasında yer almaktadır. Ormancılığın da yoğun olduğu şehirde insanlar evlerini geçindirmek için var gücüyle sürekli çalışmaktadır. Su ürünleri üzerine de gösterdikleri faaliyetler ile Türk ekonomisine olağan bir şekilde katkıda bulunan şehir potansiyeli zengin bir içeriğe sahiptir.

Bereketli topraklara sahip Bartın’da dut, kızılcık, kestane, ceviz, fındık, şeftali, kivi, kiraz, muşmula, elma, mısır, arpa, armut, buğday, dut, ayçiçeği, soğan, sarımsak, patates ve daha birçok baklagiller mahsulleri ile gelirinin çoğunluğunu buradan kazanmaktadırlar. Hayvancılıkta da büyük gelişim sağlamış olunan şehirde sığır, keçi, koyun, manda gibi birçok küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği birçok şehir halkı tarafından halen sürdürülmekte olup, ayrıca kümes hayvancılığında da gelişmiş bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

BARTIN’DA EVDE YAPILABİLECEK EK İŞ İMKANLARI

Bartın’da bulunan birçok bireysel veya kurumsal firmalar, artık bünyesinde işçi çalıştırmak yerine evlerinde boş zamanlarını değerlendirmek isteyen birçok ev hanımına iş sunuyor. Kurdele işi, havlu kenarı süsleme işi kolye ve bileklik gibi takı aksesuarlara dayalı el becerisi olan kişilere iş imkanı tanıyarak hem işçi masrafından kurtulmuş oluyor hem de ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen birçok ev hanımına para kazandırmaktadır. Bunların yanı sıra kasnak kanaviçe işlerinden anlayan birçok ev hanımı birçok firmadan sürekli sipariş almaktadır. Ayrıca evde kutu ve davetiye katlama işi gibi birçok ürünlerin hazırlanması için firmalar ev hanımlarına evlerinde istihdam sağlamaktadır.

İlgili kelimeler:

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Bartın Evde Yapılabilecek İşler” üzerine 3 yorum

  1. Serap pilge dedi ki:

    Mr ben istiyorum evde is yapmak nasıl yardımcı olabilirsiniz

  2. Burcin dedi ki:

    Is ariyorum evde yapabilecegim os ariyorum

  3. Sevgi dedi ki:

    Bartın merkezde oturuyorum.evde yapabileceğim bir iş istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir