Aydın’da Evde Yapılabilecek Ek İşler

Ege Bölgesi admin

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan ve Denizli, Manisa, Muğla gibi komşu illere sahip Aydın şehri, bölgeye fayda ve katkı sağlamasıyla bilinen bir şehirdir. Akdeniz iklimini yaşamakta olan şehir, harika havası ve bu iklimin vermiş olduğu meyve ve sebzelerin bolluğu içerisinde gelir kaynağı elde etmektedir. Aydın’da bulunan tarihi eser yapılar, doğal ve turistik alanlara sahip olmasından ötürü turizme elverişli yapısı bulunduğundan her sene birçok turist bu şehre akın etmektedir. Ulaşım konusunda da oldukça rahat ve kolay gidilebilen bir şehir olmasından dolayı, yabancı turistlerin yanı sıra birçok yerli turistinde yaz aylarında uğrak şehirlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır.

AYDIN’IN BELLİ BAŞLI GELİR KAYNAKLARI VE EKONOMİ KOŞULLARI NELERDİR?

Turistik değerleriyle bilinmekte olunan şehrin, aynı zaman’da tarım ve tarıma dayalı sanayinin gelişmesi turizm ile birlikte yüksek gelirlerin sağlanmasına olanak tanımaktadır. Bereketli topraklara sahip doğal yapısı ile birçok ürünün rahatlıkça yetiştirilmekte olduğu bu şehir’de, son zamanlarda gübreleme ve sulama imkânlarının artması üzerine her geçen yıl kendini daha gelişmektedir. Ülkemizde incir yetiştirmeciliğine ilk sırada yer alan Aydın, incirin yanı sıra Manisa’dan sonra pamuk ve zeytin üretiminin de 2.sırada yerini almaktadır. Kaliteli ve tamamen sağlıklı tarım işlemlerinin olduğu bu şehir’de saf pamuk, patates, tütün, mısır, susam ve ayçiçeği Aydın’ın belli başlı tarım ürünleri arasında üretimlerini gerçekleştirmektedir.

Tarımın büyük bir kısmını sadece sebze ve meyve üretimleri için ayrılan Aydın’da badem, kiraz, kayısı, elma, erik, Antep fıstığı, domates, soğan, biber, karpuz, kavun, ceviz ve daha birçok ürünün bu bereketli topraklarda çok rahat ve kaliteli bir şekilde üretilmesi burada yaşayan insanların belirli gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Tarımın yanı sıra hayvancılık üzerinde de faaliyet göstermekte olan şehir yaşayanları, genellikle keçi, sığır ve koyun gibi hayvanları yetiştirmektedir.

AYDIN’DA EVDE YAPILABİLECEK EK İŞ İMKÂNLARI NELERDİR?

Diğer birçok ile göre evde ek iş yapma imkânı biraz düşüktür. Çünkü genellikle tarım ve hayvancılığın kişisel olarak yapıldığı Aydın’da ev hanımları eşlerine bu konuda yardımcı olmaktadır. Diğer bir az kesim ise evlerinde mandal işi, yün özgüleri örme işleri, davetiye, buzdolabı süsü, havlu kenarı süsleri yapma, kutu ve davetiye katlama gibi fason işleri sayesinde evlerinin ekonomisine destekte bulunmaktadırlar.

İlgili kelimeler:

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Aydın’da Evde Yapılabilecek Ek İşler” üzerine 1 yorum

  1. Cennet dedi ki:

    Aydın sokede oturuyorum yukaridaki islerden birine cok ihtiyacim var lutfen gerj donun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir