Ardahan Ek İş İlanları

Doğu Anadolu Bölgesi admin

Ardahan ili, daha önceleri Kars’a bağlı bir kaza olup sonrasında koparak il olma statüsüne erişmiştir. Türkiye’nin tarihi ve coğrafya özelliklerine göre önemli bir şehir olma niteliği taşıyan Ardahan, 1992 yılında il olmasıyla birlikte varlığını bu doğrultuda sürdürmeye devam ettirmiştir. Tarihi dokulara sahip olan ilde Şeytan Kalesi, ve Ardahan Kalesi birçok kişi tarafından her sene ziyaret edilmektedir. Bunların yanı sıra diğer tarihi eser dokularıyla ünlü olan şehir gezilecek bir ile sahip olup, insanların yerli turistlere olan sempatisi ve güler yüzlülüğü sayesinde sevilen bir şehir olarak bilinmektedir. Büyük bir tarihe sahip olan Ardahan, Türk tarihi’nde de büyük bir önem taşımaktadır. Kaynaklara göre Türk olarak ilk olarak kabul edilen İskitler, Ardahan ve civarında bir süre hayatlarını burada sürdürmüş olup medeniyetin ilk yapı taşlarını burada kurmuştur. İskitler gibi diğer Anadolu’da kurulan zamane devletleri tarafından da kullanılan Ardahan toprakları, genellikle tarım ve hayvancılık üzerine yaşamlarını sürdürmüşlerdir.

ARDAHAN’DA BELLİ BAŞLI GELİR KAYNAKLARI VE ŞEHİR EKONOMİSİ

Şehrin ana gelir kaynak teması genellikle ve hatta nüfusun çoğunluğu şehrin ve evlerinin ekonomisini büyük baş hayvancılık üzerine yapmaktadırlar. Nüfusun neredeyse tamamı hayvancılık ile uğraştığından bu alanda büyük bir gelişme sağlayan Ardahan, hayvancılıkla uğraşan ailelerin tamamının gelir kaynağı bu şekilde olduğu analiz edilmektedir. Ayrıca sürekli değişim göstermekte olduğu turizm ve sanayi’nin pek gelişmese de Ardahan’a ekonomik bir açıdan katkı sağlandığı gözlemlenmektedir. Turizm alanında özellikle’de Ardahan’ın en çok bilinen Şeytan Kalesi ve Ardahan Kalesi, her sene yerli ve yabancı turistin akınına uğramaktadır. Senenin bir kısmı gelirini turistlerin alışverişinden kazanan Ardahan halkı, birçok alanda da gelişmeler sağlayarak yeni olmasına rağmen gelişmekte olan bir il olarak karşımıza çıkmaktadır.

ARDAHAN’DA EVDE YAPILABİLECEK EK İŞ İMKÂNLARI NELERDİR?

Ardahan ilindeki ev hanımları evlerinde oturarak ek iş olanakları üzerinde çaba göstermektedirler. Özellikle’de son zamanlarda tirajı artan ev sabun yapımı, günümüzde birçok Ardahanlı ev hanımları tarafından sürdürülmekte olunan bir ek iş olanağıdır. Eşlerine ve ev ekonomisine destekte bulunmak isteyen ev hanımları ve genç kızların bulunduğu kısım hem eğlenceli hem de para kazanabildikleri evlerinde ek bir iş yapmaktadırlar. Ardahan’da bulunan ev hanımları, şehirde yaşayan diğer ev hanımları gibi hem eğlenceli hem de kolay bir şekilde evde oturarak iş yapabilirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir