Antalya Ek İş İlanları

Akdeniz Bölgesi admin

Türkiye’ nin güneyinde yer almakta olan ve turizmin cenneti olarak adlandırılan Antalya, her sene dünyanın birçok ülkesinden turizm amaçlı gelen turistlere ev sahipliği yapmakla tanınmakta olan bir şehirdir. Gelirlerinin büyük bir kısmını yaz aylarında sağlayan Antalya’da, en çok Rusya’dan gelen turistlerin bu şehirde tatillerini geçirerek harika bir yaz ayı sürdürmektedirler. Akdeniz iklimin göründüğü bu şehir’de ılıman bir iklim bulunmakta olup, kar ve yağmurun yağması neredeyse nadir bir görüntü oluşturduğu şehirdir. Sürekli güneş’in hâkim olduğu Antalya, bu harika havasından ötürü dünyanın birçok turisti tarafından turizmin cenneti olarak tanımlanmaktadır.

Ülkenin birçok şehrinden gelmekte olan ve özellikle genç kesimlerinin bulunduğu kişiler, farklı otel veya restoranlarda komilik, animatörlük, garson ve benzeri birçok pozisyonda çalışmakta olup, şehrin her alanda insanlara istihdam sağlaması ülkenin ekonomisine destekte bulunarak daha iyi yerlere gelmesini sağlamaktadır. Özellikle’de 2015 yılında yapılan G20 Dünya Zirve’si ile daha çok ünlenen şehrin bu doğrultuda tüm dünyaya turizm alanında ev sahipliği yapmaktadır.

ANTALYA’NIN BELLİ BAŞLI GELİR KAYNAKLARI VE EKONOMİSİ

Şehrin ekonomisi yaz aylarında gelen turistler sayesinde her sene düzenli ve gelir olarak artış görülen bir şehir kıvamında olup, kış aylarında ise oldukça durgun bir ev sahipliği yapmaktadır. Kışın pek turistin akın etmediği bu şehir’de ekonominin kış aylarında da orta derecede olduğu bilinmektedir. Turizm alanında büyük gelirler elde edilen Antalya’da halkın birçoğu küçül el pazarlarında da turistlerin yoğun ilgisini çekmekte olup, birçok insan gelir kaynağını buradan sürdürmektedir. Turizmin yanı sıra sanayi alanında pek gelişim sağlayamamaktadır. Bunun nedeni ise şehir’de turizm ile birlikte canlanan turunçgillerden sağlanan yüksek gelirler sanayi’ye yönelmeye engellemiştir. Bundan dolayı Antalya sanayi’den çok turizm ve tarım üzerine gelir elde etmekte olan bir şehir olarak bilinmektedir.

ANTALYA’DA EVDE YAPILABİLECEK EK İŞ İMKÂNLARI NELERDİR?

Turistik açıdan oldukça yüksek gelirler elde edilen bu şehir’de, özellikle de ev hanımları ve boş zamanı çok olan genç kızların evde yapmış oldukları hatıra eşyalar, hediyelik eşyalar ve benzeri birçok el yapımı bilekli ve eşyaların içerisinde bulunduğu ürünleri yaparak turistlere ülkelerine dönmeden satın alabilecekleri nadir el yapımı ürünlerini satmaktadırlar. Bunun yanı sıra reklama ihtiyaç duyan otellerin evde boş vakitleri bulunan ev hanımlarına iş imkânı tanıyarak birlikte kazanç sağlamaktadırlar.

İlgili kelimeler:

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Antalya Ek İş İlanları” üzerine 6 yorum

 1. şerife öztürk dedi ki:

  Evden çalışabilirim

 2. Aycan dedi ki:

  Ewde is ariyorum yardimci olurmusunuz

 3. Neslihan dedi ki:

  Aksuda oturuyorum daha önceden evde is yaptım 9 elamanları çalışıyorum sizde düzgün kişilerle çalışmak isterseniz cvp bekliyorum

 4. Orhan dedi ki:

  Evde ek iş yapmak istiyorum

 5. Dilan çelik dedi ki:

  Annem acil Melisa olcak paraya ihtiyacimiz var antalya kepez

 6. Zeynep dedi ki:

  Evde ek iş yapmak istiyorum dönerseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir